Reklamni prostor
BiHNajnovijeVijesti

Ostaje samoizolacija za sve koji ulaze u BiH

×

Ostaje samoizolacija za sve koji ulaze u BiH

Share this article

Za sve koji ulaze u BiH i dalje je obavezna mjera samoizolacije, poručeno je iz Federalne uprave za inspekcijske poslove.

Ostaje samoizolacija za sve koji ulaze u BiH
FOTO: Arhiv-Ilustracija

Ova mjera ostaje na snazi dok ne dobiju uvjerenje da je njeno ukidanje epidemioloŔki dozvoljeno.

Reklamni sadržaj
Kraj reklamnog sadržaja

Direktor Uprave Anis Ajdinović je pojasnio da se zdravstveni nadzor putnika na granici pokazao kao jedna od najsnažnijih mjera u sprečavanju Å”irenja virusa korona.

Iz Federalne uprave za inspekcijske poslove pozvali su sve subjekte kojima je naredbama Federalnog Å”taba civilne zaÅ”tite omogućen rad da se pridržavaju higijenskih i zdravstvenih preporuka.

Najavljeno je da će nadležne inspekcije provoditi pojačanu kontrolu poÅ”tovanja datih preporuka radi suzbijanja Å”irenja virusa korona i zaÅ”tite zdravlja stanovniÅ”tva.

Prema podacima Federalne uprave, tokom jučeraÅ”njeg dana na graničnim prelazima u FBiH izdato je ukupno 1.547 rjeÅ”enja o stavljanju pod zdravstveni nadzor, odnosno ograničenju kretanja van mjesta boravka – 1.235 rjeÅ”enja o izolaciji, te 114 rjeÅ”enja za vozače, 96 rjeÅ”enja za pogranični promet i 102 za prekogranične radnike.

Odgovori