U Zvorniku se danas igralo deveto kolo omladinske fudbalske lige Bosne i Hercegovine, grupa Sjever. Na gradskom stadionu u Zvorniku sastali su se kadeti i juniori zvorničke Drine i Sloge Tojšići.

Petarda juniora Drine za nastavak borbe za ulazak u Premijer ligu BiH
Današnja utakmica Drina – Sloga

Juniori Drine Zvornik upisali su i šestu pobjedu iz sedam odigranih utakmica u ovom prvenstvu. Ovom pobjedom juniori Drine su nastavili borbu sa timovima Gradine i Radničkog za titulu šampiona prvenstva BiH grupa Sjever.

Nakon početka utakmice juniora Drine i Sloge obje ekipe ulaze bojažljivo uz početničko ispitivanje snaga.

Prvi su zaprijetili gosti jer su domaći pogriješili na sredini terena, lopta iz sredine ide naprijed između stopera domaćih, i onda gostujući napadač izlazi sam na golmana šutira, ali na sreću domacih promašuje lopta odlazi pored gola.

Ubrzo slijede napadi domaćih, prvo je zaprijetio napadač Maksimović kada loptu sa desne strane centrira Marko Andrić koju  Maksimović ne zahvata kako je želio i lopta odlazi iznad prečke.

Onda ide napad po desnoj strani, lopta odlazi u korner kojeg izvodi Andrić i pronalazi na nekih šest metara od gola uvijek pouzdanog braniča Drine Mirka Tošića koji trese mreže gostiju i donosi Drini vodstvo od 1:0.

Usljedila je totalna ofanziva domaćih, usljedili su napadi, čas po lijevoj čas po desnoj strani, ali bez konkretnih prilika. Onda brzonogo krilo Drine Ragib Čirak kombinuje sa najboljim strijelcem prvenstrva Damjanovićem po desnoj strani, Čirak lomi odbranu gostju probija i ubacuje na drugu stativu gdje natrčava zvornički golgeter Damjanović, ali loptu ne zahvata kako je zamislio i lopta odlazi pored lijeve stative.

Čirak nije pogodio, ali je do ludila dovodio protivničke fudbalere

Nakon velikog broja propuštenih prilika, usljedila je kazna. Poslije kombinacije na sredini terena gostujući napadači izbijaju u šesnaesterac Drine i onda golman Erkić pravi penal. Poslije gola Sloge sudija svira kraj prvog poluvremena.

Nakon uputa trenera Drine Škiljevića u drugo poluvreme ekipa domaćih ulazi dosta odlučujuće.

Prvi napad uslijedio je preko lijeve strane, gosti prave prekršaj. Loptu uzima Dragisa Milošević, precizno i direktno šutira u okvir gola, gostujući goolman pravi paradu koliko je dug, ali nije imao nikakvih šansi da odbrani udarac, bilo je to 2:1 za Drinu.

Domaći tim nastavlja u žestokom ritmu, ponov napad po lijevoj strani, danas raspoloženi Miloševiće poigrava u prostor Damjanovića, koji ulazi u šesneasterac i šutira precizno za 3:1 .

Damjanović je u drugom prešao na lijevu stranu i pravio ogromne probleme za gostujeće odbranbene fudbalere, tandem Srki-Nuki uz podršku cijelog tima izmamili su aplauze prisutne publike za svoje akcije i poteze na gradskom stadionu.

Odlična fudbalska predstava

Slijedeći gol je pao nakon što je Damjanović iz sredine terena loptu povukao prema naprijed dodaje do Miloševića koji dribla jednog pa drugog protivničkog igrača i šutira silovito sa nekih šesneast metara, izuzetno dobar golman gostiju loptu odbija, ali pravo na nogu prisebnog Maksimovića koji loptu posprema u gol za 4:1.

Do kraja je usljedio i napad po desnoj strani, prodire kapiten Andrić koji dobro centrira na prvu stativu gde nespretno interveniše odbrambeni igrač gostiju i loptu ubacuje u sopstvenu mrežu i daje autogol za konačnih 5:1.

Igrač utakmice je Miloššević koji je sa danas cijelim raspoloženim timom još jednom pokazao da Drina ima tvornicu za proizvodnju fudbalera i ima šta ponuditi fudbalskom tržištu BiH, regije, ali i Evrope.

Juniori FK Drina Zvornik – Pet komada Slogi Tojšići

Zadovoljan igrom je i trener Škiljević koji je o današnjoj utakmici rekao:

Što se tiče same utakmice, moja ekipa nije baš najbolje ušla u utakmicu jer smo dosta imali pogrešnih pasova na sredini terena, ali na našu sreću gosti nas nisu uspjeli kazniti i prvo poluvrijeme je završeno neriješenim rezultatom.

Škiljević

U drugo poluvrijeme moji igrači ulaze sa vise želje za pobjedom i kada smo poveli rezultatom 2:1, moji momci nisu stali, već su nastavili igrati po mojim uputstvima i napadati na gol protivnika. Sasvim smo zasluženo stigli do ovako visoke pobjede.

Ovom prilikom čestitam svojoj ekipi na pobjedi i zalaganju u ovoj utakmici  a gostima na fer i korektnoj igri. Rekao je Škiljević.

Njabolji na terenu danas je bio lijevonogi bočni junior Drine Dragiša Milošević, popularni Giša. O samoj utakmici je rekao:

Presretan sam što sam svom timu pomogao da danas slavimo asistencijama i golom. Pokazali smo karakter i da ukoliko proradimo kao danas svakoj ekipi možemo uvaljat 4 gola za jedno poluvrijeme. Rekao je Milošević.

Dragiša Milošević

Danas sasvim zaslužena pobjeda Drine za vrh tabele i bitnih bodova u nastavku borbe za viši rang juniorskog prvenstva.