U posljednjem kolu regularnog dijela Prve lige Republike Srpske košarkaši Drine Princip iz Zvornika su porazili ekipu Prijedora Spartak na svom parketu rezultatom 80:62 ili po četvrtinama 26:15, 19:23, 16:17 i 19:7.

Zvorničani su i prije meča znali svoj cilj, svaka pobjeda sa 15 i više koševa razlike vodila je ih u plej-of. Domaći su zato od starta zaigrali dobro i prvi period igre riješili u svoju korist. Kada su početkom druge četvrtine stigli do zacrtane razlike očekivala se bolja igra Drine Princip, ali se tada bude gosti i ovaj period igre rješavaju u svoju korist.

Zahvaljujući šutu za tri poena Prijedor je u jednom trenutku stigao i do vođstva. Međutim, od toga trenutka domaći igraju čvršće u odbrani što je otvorilo nekoliko kontranapada i lagane poene u završnici. Ključna je ipak bila posljednja četvrtina kada su gosti stali u napadu, a domaći pogodili važne šuteve za tri poena, a posljednji koš za pobjedu djelo je Klještana koji je uz Mladenovića bio najefikasniji na terenu sa 15 koševa. Cvijić je ubacio 14 poena, ali treba pomenuti i važne koševe i lucidna rješanje u kontranapadima Ješića i Hajdukovića.

Kod gostiju najefikasniji je bio Bojan Lulić sa 17 koševa.

Nošeni podrškom navijača zvornički košarkaši odavno nisu pokazali ovakvu energiju i želju za pobjedom. Ljubitelji košarke se slažu da, osim u utakmici Kupa RS sa ekipom Bratunca, nisu gledali kvalitetnije izdanje domaćih.

Drina Princip će kao četvrtoplasirana ekipa u Prvoj ligi RS igrati u plej-ofu protiv ekipe Budućnosti iz Bijeljine koji je favorit u ovim utakmicama.