Danas je odigrano četvrto kolo omladinskog fudbalskog prvenstva BiH grupa sjever u kojem je Drina Zvornik dočekala ekipu Slavena iz Živinica.

Junori Drine potopili FK Podrinje, a kadeti uvjerljivo poraženi
Juniori FK Drina Zvornik

Snage su odmjerili kadeti i juniori oba tima, a svih šest bodova osvojile se ekipe FK Drina Zvornik. Juniori su poslije dvije različito odigrane utakmice danas igrali pod manjim pritiskom kako bi pokazali da je poraz u Srebreniku bio sam loš dan.

Drina je utakmicu započelau sastavu:

1 Erkić, Nikola (G); 4 Tošić, Mirko; 8 Tomić, Nemanja; 9 Alić, Nezir; 10 Milošević, Dragiša; 11 Maksimović, Nikola;
22 Stevanović, Rade; 23 Čirak, Ragib; 33 Kavazović, Maid; 66 Živanović, Dejan; 77 Andrić, Marko (K)

Rezerve: 7 Damjanović, Srđan; 12 Krstić, Bojan; 13 Cvjetinović, Radan; 14 Klašnja, Darko; 18 Šećić, Abdulah
19 Đurđić, Stefan; 55 Savić, Mile.

Domaći tim je krenuo ofanzivno i u prvom poluvremenu sstvorio nekoliko dobrih prilika

Prvu je napravljena preko lijeve strane, loptu iz sredine salje idealno Nemanja Tomic za Ragiba Čirka koji ulazi u šesnaesterac zalama jednog pritivničkog igrača i šutira, ali je pravovremeno izblokiran.

Slijede napadi po lijevoj strani, Čiraka ponovo dobro proigrava Dragiša Miloševic, Čirak ubacuje u sredinu, a priliku propušta napadač Maksimović i šutira preko gola.

U dva navrata se Čirak našao u ofsajdu gdje je već bio izašao na pritivnickog golmana.Drina je još dva puta priprijetila iz kornera gdje se na drugoj stativi nisu najbolje snašli Mirko Tošić i u jednom navratu Nikola Maksimović.

Gosti su zaprijetili poslije jedne greske domaćina u odbrani, ali je lopta otišla pored stative što je bila jedina šansa Slavena u prvom poluvremenu.

Domaci tim je kontrolisao igru u većem dijelu prvog poluvremenu, ali je izostala realizacija pomenuta tri igrača koja su se našli u izglednim prilikama. Treba istaći još jedan pokušaj iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara od gostujućeg gola koji je izveo Dragisa Milosevic ali je lopta završila tik iznad prečke.

U drugom poluvremenu ulaze u igru tri svježa igrača, što ekipi donosi svježinu po izuzetno teškom vremenom za igru.

Pobjedom protiv Slavena juniori FK Drina zasjeli na vrh tabele
Kapiten Andrić prati napad

Poslije dvadeset minuta igre u drugom poluvremenu uslijedila je lijepa akcija po desnoj strani u kojoj su učestvovali Damjanović i Hidić,  popularni tandem Srki i Nuki. Damjanović  šalje loptu iza leđa odbrane gostiju na koju nalijeće Hidic i rutinski savlađuje golmana gostuju i dovodi Drinu u vodstvo od 1:0.

Drinini juniori nisu stali sa napadima na gol gostiju. Pet minuta poslije gola i vodstva,  uslijedila je akcija sa sredine terena, drinin plejmejker Nemanja Tomić sjajno izbacuje Damjanovića koji probija desni bok i centrira u šesnaesterac, a u gužvi na loptu nalijeće napadač Drine Maksimović koji loptu posrpema u mrežu za konačnih 2:0.

Drina je imala još nekoliko prilika po desnoj strani, ali ništa konkretinije da se ozbiljnije ugrozi gostujući gol.

Ovom pobjedom Drina je upisala deveti bod i ovo kolo će završiti na prvom mjestu tabele prvenstva.

Trener juniora Goran Škiljević zadovoljan je prikazanim i o igri svog tima je rekao:

Današnja utakmica protiv ekipe Slavena iz Živinica  bila je prava takmičarkska iako smo prvo poluvreme konstantno napadali gostujuća ekipa je odolijevala i odolila svim nasim napadima.

Moja ekipa je imala u prvom poluvremenu par netačnih pasova iz kojih su nas gosti mogli kazniti, ali  na nasu sreću nisu.

Škiljević, treća pobjeda u prvenstvu

Drugo poluvrijeme moja ekipa je ušla josdosta odlučnije i uspjeli smo postici dva gola što je bilo dovoljno da sačuvamo do kraja  i sasvim zasluženo upišemo nova tri boda.

Ovi današnji bodovi nam mnogo znače i još više će značiti u nastavku prvenstva. Svojim igračima čestitam na pobjedi kao i gostujućoj ekipi na fer i poštenoj igri.

U sledećem kolu tim Drine gostuje u Tuzli, tačnije Simin Hanu kod tima Sloge.