U drugom kolu Prve M: tel lige Republike Srpske rukometaši Drine na svom parketu savladali su ekipu Prijedora rezultatom 37:33, te na taj način najavili da će i ove sezone imati značajnu ulogu u šampionatu.

Na ovom susretu trener Aleksandar Golubović nije mogao da računa na povrijeđene Viktora Petrovića i Srđana Toodorovića, dok Dragan Čvorić i Sredo Vidaković igrali povrijeđeni. Odličnu partiju je pružio Miljan Vukojčić sa nestvarnim učinkom od 18 postignutih pogodaka. Trener Golubović je o samo utakmici u Zvorniku, pobjedi protiv Prijedora i predstojećim izazovima RK Drina za portal Zvornički ba izjavio:

Utakmica protiv ekipe Prijedora bila je izuzetno teška, jer se radi o jednoj iskusnoj ekipi koja u ovoj sezoni ima velike ambicije. Za nas je utakmica došla u nezgodnom trenutku jer smo imali problema sa povredama, neki igrači nisu mogli nikako pomoći, a neki su stisli zube i odigrali povređeni i na tome im veliko hvala.

Znali smo da ako želimo bodove moramo igrati punom snagom od prvog do poslednjeg minuta, da moramo postovati dogovor iz svlačionice i tako je zaista bilo, momci su dali svoj maksimum. Bilo je loših minuta u igri i iskusna ekipa Prijedora je to znala iskoristiti i doći do rezultatskog egala, ali moji momci nisu gubili karakter i na kraju stigli do zaslužene pobede.

Rukometaši Drine rutinski u Doboju do pobjede, Vukojičić brojao do 13 golova
Miljan Vukojičić vođa navale divova Drine

Ističem da su u ovoj utakmici iskusni prvotimci podneli veliki teret, igrali su gotovo svih 60 minuta, jer smo zbog povreda bili uskraćeni za rotacije. Mlađi momci su imali priliku da vide kako se bori , kako se nosi dres Drine, mogli su da vide da nekada želja i volja pobede razne povrede, ali ja ne sumnjam da će mlade snage Drine već u narednim utakmicama dati sve od sebe i na taj način obradovati iskusne prvotimce.

U sledećm kolu idemo u Kozarsku Dubicu, dalek put, teško gostovanje, povrede igrača, sve to je otežavajuća okolnost, ali predaje nije opcija, idemo da igramo rukomet, početni rezultat je 0:0, a onaj na kraju odlučit će borba na terenu.

Verujem u moje momke i siguran sam da će dati sve od sebe da nastavimo pobednički niz, a nećemo pasti ukoliko bude drugačije, rekao je Golubović.

DRINA – PRIJEDOR

37 : 33 (19 : 13)

ZVORNIKDvorana: RSC Zvornik. Bez publike. Sudije: Janko Trnčić i Marko Džebo (I.Sarajevo). Isključenja: Drina 12 minuta, Prijedor 8 minuta.

DRINA: Đerić, Popović 5, Vukojčić 18, Vidaković 3, Nedić, Tomić, Erkić, Spasojević 4, Mijatović 3, Čvorić, Bašić, Joković 3, Kikić, Markanović 1.

PRIJEDOR: Babić, Tubin 7, Topić, Blagojević 7, Babić, Dugajlić 9, Marinović 4, Đorđević, Škarić 1, Vokić 5, Čanković, Tadić, Lazarević, Mišković, Mršić.