Taekwondo klub “Zvornik” osvojio 10 medalja na Kup takmičenju u Zenici, Amila Šahbegović ispunila normu za Svjetsko juniorsko prvenstvo (FOTO)

Taekwondo klub “Zvornik” nastupio je sa 14 takmičara na Kupu Bosne i Hercegovine u Zenici i osvojio 10 medalja. Ovaj klub je ukupno osvojio četiri zlatne, četiri srebrene i dvije bronzane medalje.

Zlatne medalje osvojili su seniorka Marija Jokić, juniori Amila Šahbegović i Dragan Marić te mlađi kadet Andrej Rudanović. Ovim rezultatom Amila Šahbegović ispunila je normu za učešće na svjetskom juniorskom prvenstvu.

Srebrene medalje osvojili su juniori Đorđe Živković i Veljko Bošković, kadet Aleksej Novičić i mlađi kadet Mihajlo Žepinić.

Dvije bronzane medalje osvojili su kadet Nenad Đukić i mlađi kadet Filip Savić.

U ukupnom plasmanu, od prijavljenih 40 klubova, zvornički klub zauzeo je peto mjesto.