Šarkić je preminuo jutros u 06:30 sati, a crnogorska javnost je u šoku jer je samo prije nekoliko dana oduševljavao svojim odbranama na utakmici s Belgijom, kada su poraženi 2:0.
Crnogorci su ga slavili smatravši da su dobili golmana za narednu deceniju, ali samo nekoliko dana kasnije je preminuo.
Policija je na licu mjesta, ispituju se sve okolnosti, ali je najvjerovatnije u pitanju prirodna smrt.
Šarkić je bio član Millwalla, a ranije je branio još za mnoge engleske timove poput Wolvesa, Stokea, Birminghama, Aston Ville i Shrewsburyja.













