U 17. kolu košarkaškog prvenstva BiH za juniore, juče su se u Zvorniku sastale ekipe Zvornik-Basketa i OKK Sloboda Tuzla. Ovo je bio duel direktnih konkurenata za ulazak u Završnicu prvenstva.

KK B_sloboda 001

Utakmica koja je odlučivala o tome ko ostaje u trci za finalnu završnicu prvenstva BiH donijela je dosta uzbuđenja i pobjedu domaćeg tima.

Juniori Zvornika i Slobode pokazali su zašto se nalaze u samom vrhu košarke BiH, a zasluženu pobjedu je slavio klub iz Zvornika.

Veličanstvena pojeda juniora Zvornika protiv Slobode u košarkaškom šampionatu (FOTO+VIDEO)

Od početka domaći  tim bolje ulazi u utakmicu, na početku se postižie prednost koja se držala u toku cijele utakmice.

Prva četvrtina završena je rezultatom 23:18. Dobra igra domaćih u nastavku utakmice donosi prednost od 15 poena,  ali se onda gostujući tim budi i vraća u igru te se na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 41:34.

Najveća prednost

Treca dionica je odlučila i pobjednika susreta, raspoloženi Ristić i Vukajlović u domaćem timu donose konačnu prevagu i sigurnu prednost Zvornika koja je na kraju treće dionice iznosila 60:45.

Do kraja utakmice ništa se nije bitno mjenjalo u igri. Domaći tim je zabilježio važnu pobjedu i ostao u trci za finalnu zavrsnicu dok se Sloboda ovim porazom oprostila od utrke da se nađe u društvu najboljih.

Najbolji na terenu danas bio je Dejan Ristić sa 17 poena i 7 skokova, ali je Ristić velikom borbenošć na momente motivisao kako suigrače tako i publikuu dvorani.

Za portal Zvornicki.ba Ristić je rekao: Dobra igra mog tima, odradili smo većinu zamisli našeg trenera i zasluženo slavili. Moramo sada dalje, prvo Trebinje, pa onda Zenica, u slučaju dvije pobjede idemo na Završnicu. Mislim da smo zaslužili da se nađemo na završnom turniru.

Milan Vukajlović je bio najefikasniji na utakmici ubaacivsi 18 poena uz 10 skokova i dvije asistencije. Žestok tempo donio je i povredu Vukajloviću, ali on je stisnuo zube i odigrao utakmicu.

Erić 2 poena i 3 skoka.

U zadnjoj minuti su priliku dobili svi igrači sa klupe u domaćem timu, pa su tako nastupe upisali i M.Milićević, Erdelić, Stevanović, Mitrović i D. Milićević

U nastavku pogledajte neke od poena koje smo zabilježili na utakmici:

Teška utakmica, malo sam obnovio povredu, ali nadam se da će se sanirati do utorka. Dobra igra gostiju danas nije omela moj tim da odigra maksimalno i pruži ono što je potrebno da se pobjeda ostvari.

Trener juniora Zvornika, Dejan Gajić na kraju utakmice je izjavio:

Težak tempo, čestitke mojim igačima na profesionalnosti koju pokazuju u odnosu na treninge i cijeli ovaj tempo koji nas je sustigao. Idemo muški u svaku utakmicu pa tako i u ove predstojeće dvije gostujuće. Zenica je utakmica sezone koju ćemo pokušati dobiti.

Žalosno je da se već sada  od pojedinih ljudi iz Celika vrši pritisak na Savez i sudije kako bi se suđenje podesilo u korist domaćina. Nas to ne zanima mi idemo u svaku utakmicu otvoreno sportski da pobjedimo.

Kosarkasi Zvornik-Basketa su odmah poslije završetka utakmice i tuširanja sjeli u autobus kako bi otputovali za Trebnije da odigraju zaostalu utakmicu prvenstva protiv tima Leotora, a onda u utorak 20.juna igraju u Zenici, protiv domaćeg tima Čelika, utakmicu koja će odlučiti četvrtog putnika u Završnicu šampionata.