Košarkaški klub Radnik BNB Elvako Met Pro, šampion je Prve muške lige RS-a i novi član Premijer lige BiH.

U finalnoj seriji doigravanja bili su bolji od Drine Princip sa ukupnim rezultatom 3:2.
Petu utakmicu dobili su na domaćem terenu u Bijeljini rezultatom 65:56 (10:9 20:19 22:15 13:13). Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu igru na mali broj poena. U trećoj četvrtini KK Radnik podiže nivo svoje igre pravi razliku. U poslednjem periodu domaći igraju sigurno i zadržavaju prednost.

U pobjedničkom timu Jovanović je postigao 13 poena uz 12 skokova, Kecman je ubacio 10 poena i imao devet skokova dok je na drugoj strani Tanasilović imao 19, a Cvijić 18 poena.

KSRS proglasio je najbolje pojedince u doigravanju tako da je najbolji asistent je Goran Bogićević, najbolji strelac je Dejan Kokoruš, najbolji skakač je Dušan Knežević, dok je najkorisniji igrač doigravanja Dejan Kokoruš.