Zvornički zmaj Ermin Bičakčić pogodio za pobjedu svog novog kluba

Eintracht Braunschweig je u duelu 13. kola 2. Bundeslige pobijedio Osnabruck sa 3:2, a junak je bio rođeni Zvorničanin Ermin Bičakčić (33).

Bičakčić, koji se prije nekoliko sedmica vratio u Eintracht, pogodio je u 98. minuti i donio velika tri boda svom timu. Ermin je odigrao cijelu utakmicu na poziciji stopera.

Preostala dva gola za njegov tim postigli su Gomez u 12. i Donkor u 71. minuti. Strijelci za Osnabruck bili su Cuisance u 45. te Engelhardt u 85. minuti. Zanimljivo da je Osnabruck oba gola dao iz penala te da je Cusiance zaradio crveni karton u 60. minuti.

Ekipa Eintrachta je poslije ove pobjede na zadnjem mjestu sa sedam bodova, dok je Osnabruck predzadnji sa bodom više. U narednom kolu Bičakčić i saigrači gostuju HSV-u, a Osnabruck će igrati protiv Magdeburga.