Fudbaleri Drine dugo će žaliti zbog pogotka koji su primili u sudijskoj nadoknadi protiv Sloge iz Gornjeg Crnjelova, a koji ih je koštao gubitka dva velika boda u borbi za opstanak. Na kraju su gosti sretno stigli do remija i u nastavku šampionata nastaviće borbu za prvo mesto sa ekipom Borca.

Drina i Sloga Crnjelovo odigrali 2:2 za bod koji je Drini dvoljan da prepusti fenjer
FK Drina 2018/2019

U prvih dvadesetak minuta susreta viđena je velika borba na sredini terena bez većih uzbuđenja, a već iz prve prave prilike domaći tim je stigao do vođstva. U 28. minutu Stupar je odlično prošao po desnoj strani i sa korner linije odigrao povratnu loptu u srce gostujućeg šesnaesterca gde je na pravom mestu bio Molerović i sa desetak metara poslao loptu u mrežu za veliku radost domaćeg tima. Već u sledećem napadu uzvratili su gosti, ali je Nikolićev šut bez većih problema zaustavio Bogićević. U 32. minutu dobru priliku za domaće ne koristi Spasojević koji se spetljao pred golom protivnika i ta velika prilika je otišla u nepovrat. Tri minuta kasnije Blagojević je ubacio sa lijeva strane u peterac gostiju, međutim golman Bodiroga je dobro intervenisao i uhvatio loptu ispred napadača Drine. Odličnu šansu za izjednačenje u 38. minutu nakon ubacivanja Lekanića ne koristi Labović čiji udarac sa desetak metara brani Bogićević.

U nastavak susreta drugoplasirani tim šampionata RS ulazi još ofanzivnije, a prvu priliku gosti su imali u 52. minutu kada je Ristić šutirao sa ivice šesnaesterca pored gola. U 56. minutu Sloga je stigl do izjednačenja. Iz slobodnog udarca sa desne strane ubacio j Arnautović, najviši u skoku na drugoj stativi bio je Mihajlović koji je glavom poslao loptu u levi donji ugao i savladao Bogićevića. Tri minuta kasnije domaći tim je najavio da se neće predavati, a nakon Markovićevog ubacivanja  Spasojević je šutirao glavom preko gola. U 61. minutu Drina stiže do novog vođsta. Po desnoj strani je odlično prošao Stupar i oštro centrirao, na loptu u svom kaznenom prostoru je natrčao štoper Marković i sa sedam metara je glavom poslao iza leđa nemoćnog Bodiroge. Veliku priliku za izjednačenje gosti su imali u 74. minutu kada j nakon kornera koji je izveo Delić glavom šutirao Marković, golman Bogićević kratko odbio loptu na koju je natrčao Karaman čiji udarac sa dva metra odlazi visoko preko gola.

U finišu susreta Delić, Arnautović i Macanović su šutirali prema golu Drine, međutim Bogićević je bio na visini zadatka. Kada su svi na stadionu očekivali kraj meča Lekanić je iz očaja uputio centaršut u šesnaesterac domaćih gde je Jokić zahvatio loptu glavom koja se odbila na drugu stativu do dobro postavljenog Matovića koji glavom pogađa kontraugao i svojoj ekipi donosi veliki bod.

DRINA – SLOGA (GC)

2 : 2 (1 : 0)

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) 7. Strelci: Molerović u 28. i Marković (autogol) u 61. minutu za Drinu, Mihajlović u 56. i Matović u 90+3. minutu za Slogu (GC). Žuti kartoni: Grahovac (Drina).

DRINA: Bogićević, Trifković, Jevtić, Grahovac, Mitrović, Blagojević (od 90. Alić), Marković, Stupar (od 85. Ilić), Jokić, Molerović, Spasojević (od 78. Ninić).

SLOGA (GC): Bodiroga, Matović, Panić (od 77. Vasić), Arnautović, Ristić (od 63. Delić), Nikollić, Macanović, Lekanić, Marković, Mihajlović, Labović (od 46. Karaman).