U Zvorniku je odigrano deveto kolo fudbalskog šampionata BiH za juniore i kadete, grupa Sjever. Sasatali su se domaći tim FK Drina i FK Radnički Lukavac u kojoj su zasluženo slavili juniori Drine rezultatom 2:1.

Juniori FK Drina Zvornik savladali vršnjake iz Lukavca za kraj prvog dijela prvenstva
Generacija juniora Drine koja će izboriti Premijer ligu BiH (Pretpostavka portala Zvoricki.ba)

Prvi su na teren izašli kadeti koje vodi Srđan Ešpek. Nažalost blaga kriza u koju su zapali kadeti još uvijek traje i upisan je još jedan poraz. Iako se na poluvrijeme otišlo bez golova na kraju kadetske utakmice bilo je 1:0 za goste. Ovim porazom kadeti Drine pali su na treću poziciju i sada zaostaju za liderom iz Banovića velikih 11 bodova.

Juniori su u ne tako dopadljivoj utakmici uspjeli upisati tri vrijedna boda i nastaviti mrtvu trku za titulu u grupi Sjever. Utakmicu je pored lijepih golova Jezdića i Alempića za Drinu obilježilo nesportsko ponašanje gostujućih fudbalera koji su na kraju utakmice uspjeli zaraditi dva crvena kartona zbog prigovora glavnom sudiji meča.

Utakmicu su bolje otvorili domaći fudbaleri, pa su tako do vodstva došli u 10. minuti susreta, a gol je zabio Vladan Jezdić. Gosti su se dosta brzo vratili u meč i poravnali preko Migdad Subašića u 14.minutu susreta. Konačan rezultat susreta postavljen je u 24.minutu za konačnih Drina:Radnički 2:1 pogodio je Nikola Alempić.

Kadeti i juniori Drine nakon prvog dijela i devet kola prvenstva odlaze na zasluženu zimsku pauzu. O samoj utakmici za portal Zvornicki.ba govorio je strijelac pobjedonosnog  gola Nikola Alempić:

Poslednja utakmica u ovoj polusezoni, po pravilu svaka takva je najteža, ali smo uspjeli da izvučemo maksimum iz nas i ostvarimo pobjedu. Uz nedostatak nekoliko važnih igrača iz prve postave, čije odsustvo se osjetilo, uspjeli smo da nanesemo poraz gostima iz Lukavca. Drago mi je na postignutom golu, nadam se da ću nastaviti sa ovakvim igrama i ubuduće, i ako Bog da da u drugom dijelu sezone nastavimo ovako i plasiramo se na završnicu za ulazak u Premijer Ligu BiH. Rekao je Alempić.

Iako rezultati uporno pokazuju da je ovo područje bogato fudbalskim talentom još uvijek se čeka na veliki transfer i unovčavanje dara od Boga za ovaj prostor.