Protekli vikend za zvorničke košarkaše donijeo je gostujuće poraze za oba kluba u gradu Zvorniku. U takmičenju Prve lige OKK Drina-Princip poraženi su od OKK Borac u Banjaluci. KK Zvornik-Basket je u takmičenju Druge lige doživjeo poraz u Tesliću od istoimene ekipe. Iz KK “Zvornik-Basket” su putem društvenih mreža o porazu u Tesluću saopštili:

Porazi zvorničkih košarkaških klubovana gostovanjima u Banjaluci i Tesliću

SENIORI PORAŽENI U TESLIĆU 81:62
Večeras smo poraženi u gostima od KK TESLIĆ. Iskusna ekipa domaćina nas je nadigrala od početka do kraja utakmice.
Veoma loša energija i koncentracija na obje strane terena rezultirala je ubjedljivim porazom.
Za vikend dočekujemo iskusnu ekipu RUDAR-a od koje smo poraženi u prvom dijelu sezone. Navedeno je iz KK Zvornik-Basket.

O utakmici košarkaša Drine-Princip tekst su objavili na portalu Infobirac. U tekstu je navedeno:

Košarkaši Drine Princip poraženi su juče od ekipe Borca iz Banjaluke u okviru 18. kola Prve lige Republike Srpske. Rezultat je na kraju bio 76:64 ili po četvrtinama 15:27, 26:12, 17:11, 18:14.

Zvorničani su odlično otvorili meč i prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa čak 12 poena razlike, ali su domaći napravili preokret u drugoj četvrtini te se na poluvrijeme otišlo sa dva poena prednosti za Borac. Meč je konačno prelomljen u trećoj četvrtini kada su domaći ostvarili prednost od šest poena, a koju su je dodatno uvećali u posljednjoj dionici utakmice.

Najefikasniji u redovima Drine Princip su bili Pavlje Boljkovac sa 13 poena, uz 8 asistencija, te Miroslav Kovač sa 12 i Nemanja Reljić sa 11 poena, uz 6 skokova.

U ekipi Borca najefikasniji je bio Srđan Lončar sa 13 poena, a kod Banjalučana je nastupio i nekadašnji zvornički košarkaš Marko Šćekić koji je meč završio sa 7 poena, ali i 10 skokova i 4 asistencije.