Mladi fudbaleri Drine; Stefan Conjić, Đorđe Burnjaković i Jovan Milošević predvodili su pretpionirsku selekciju U-13 Republike Srpske do prvog mjesta na turniru u Češkoj.

Zvorničke fudbalske nade Burnjaković, Conjić i Milošević vodili selekciju U-13 RS do prvog mjesta u Češkoj
Selekcija U-13 u Češkoj

Prošle godine su na ovom turniru obraz Zvornika osvijetlali selektor selekcije Veljko Cvijetinović i mladi golgeter Nikola Mićić. Ove godine u Češkoj zvornička tri fudbalera potvrda su kontinuiteta talentovanih fudbalera na ovom podneblju.

U nastavku prenosimo tekst portala sport DC o uspjehu mališana u Češkoj.

Veliki uspijeh mladih fudbalera RS na turniru “Jozef Kubin”. Obje mlađe selekcije U13 i U15 osvojili su prva mjesta na ovom turniru. Zanimljivo je da je reprezentacija U15 na ovom turniru osvojila zlato uz gol razliku 20:0.

Kratke pripreme na Tjentištu, a nakon toga jedna trening, dan pred put u Jablonec /Češka bilo je dovolno da mladi fudbaleri Republike Srpske u obje uzrasne kategorije osvoje prva mjesta.

Reprezentacija U-15, pod rukovodstvom trenrea Igora Jankovića malo jaču prepreku su imali u finalu, gdje su se sastali sa vršnjacima iz Dinama iz Drezdena. Regularan tok je završen 0:0, a na penala naši mališani su bili uspješni rezultatom 2 0. Nisu primili gol ni u penalnoj seriji, pa su turnir završili sa ubjedljivom gol razliko 20:0.

Zvorničke fudbalske nade Burnjaković, Conjić i Milošević

Reprezentativci U-13 u finalu su bili bolji od vršnjaka iz Češke “Mladu Boleslav” koje su savladali miniminalnim rezultatom 1 0.

Na turniru za najboljeg golmana, U-15 proglašen je Đorđe Vojvodić, dok je najbolji igrač Vasilije Jotić. Veliki doprinos reprezentaciji U-13 na njenom putu do trijumfa dali su i mladi fudbaleri FK “Drina” iz Zvornika Jovan Miloševi, Đorđe Burnjaković i Stefan Conjić.