Problem kod ove metode je što brisanjem svih podataka brišemo i podatke koji se pohranjuju isključivo na uređaju.
Operativni sistemi, pogotovo neposredno nakon izlaska, obično pate zbog nepoželjnih bugova, a čini se da je ova sudbina zadesila iOS 14 i watchOS 7, prenosi Verge. Sve veći broj korisnika je tokom proteklih nekoliko dana počeo prigovarati zbog velikog broja problema, uključujući nestanak podataka za fitnes, nemogućnost pokretanja Health aplikacije, netačnih izvještaja o pohranjenim podacima i konačno – brzom pražnjenju baterije. Premda je Apple objavio način na koji ‘srediti’ sve probleme, ne radi se o potezu koji će svako napraviti.
Na Twitteru su sve češće objave poput: ‘Pražnjenje baterije je nevjerovatno – s 90 na 3 posto u samo jednom satu’. Većina ljudi nije opisala ovakve radikalne poteškoće, no objave u ovom tonu potvrđuju da Apple pred sobom ima vrlo složen zadatak.
Podsjetimo, američka kompanija je već izbacila nadogradnju na iOS 14.0.1, no niti jedan bug koji je zakrpa popravila, nema veze s onim što korisnici objavljuju. Umjesto da to riješi pomoću zakrpe, Apple je predložio da, ako korisnici naiđu na ‘dva ili više problema’ koje su naveli – najbolje je izbrisati sav sadržaj telefona i povući ga nazad iz sigurnosne pohrane (backupa).
Problem kod ove metode je što brisanjem svih podataka brišemo i podatke koji se pohranjuju isključivo na uređaju.
Apple tvrdi da ovim potezom korisnici ‘sprečavaju naknadni gubitak podataka’.