Reklamni prostor
KALESIJANajnovijeRegija

Bivšem direktoru Doma zdravlja Kalesija, Nusretu Sinanoviću osam mjeseci zatvora

×

Bivšem direktoru Doma zdravlja Kalesija, Nusretu Sinanoviću osam mjeseci zatvora

Share this article

Nusret Sinanović bivši direktor JZU Dom zdravlja Kalesija osuđen je na osam mjeseci zatvora za zloupotrebu položaja dok je obnašao ovu funkciju.

Sinanović je u periodu od novembra 2009. godine pa do 2016. obavljajući poslove direktora JZU Dom zdravlja Kalesija iskoristio svoj položaj i ovlaštenja koja je imao te je postupio suprotno odredbama Pravilnika o radu i Pravilnika o sistematizaciji radnih mjesta.

Reklamni sadržaj
Kraj reklamnog sadržaja

On je sa određenim radnicima zaključio ugovore o radu te anekse ugovora na osnovu kojih je raspoređivao zaposlenike na mjesta koja nisu bila utvrđena pravilnikom za utvrđivanje visine koeficijenata za isplatu plaća.

Dakle, bivši direktor je određenim osobama u ovoj zdravstvenoj ustanovi davao veća primanja od zakonom proopisanih čime je oštetio budžet za oko 40.000 KM.

(Info Plus)

Odgovori