Drina pobjedila na domaćem terenu ekipu Slobode, opstanak još uvijek neizvijestan (VIDEO)

U meču 31. kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Drine su savladali Slobodu iz Mrkonjić Grada rezultatom 3:0 i tako uknjižili važne bodove u borbi za opstanak.

Od samog starta Zvorničani su krenuli agresivno i stvorili veliki broj prilika tako da je pobjeda mogla biti i ubjedljivija. Drina je do vođstva došla u 16. minutu kada je Ćulum odlično izveo slobodan udarac, a Maksimović bio najviši u skoku i sa pet-šest metara glavom loptu poslao u suprotni ugao gola gostiju. Domaći su do drugog gola došli u 33. minutu, kada je Ćulum iskoristio jedanaesterac, jer je prethodno u šesnaestercu gostiju fauliran Maksimović. Kako je izgledala rutinska realizacija kapitena Ćuluma pogledajte u nastavku.

Drinina igra bila je na puno većem nivou od igre gostiju, a publika je bila oduševljena raznim kombinacijama koje su na sredini uglavnom kreirali Mićić i Bogdanović i na kraju dobrim loptama upošljavali Ilića i Jezdića koji su igrali krilne napadače.

Sloboda u prvom poluvremenu nije uspjela nijednom da ugrozi gol Drine, dok su domaći imali prilike u 28. minutu, kada je u Vuković obranio udarac glavom Srećkovića, a potom i Maksimovića, te u 37. minutu kada je sa desne strane Bogdanović sam izašao pred golmana i lobovao ga, ali je lopta prešla preko prečke.

U drugom poluvremenu Drina je nastavila sa dominacijom. U 49. minutu Ilić je odlično uposlio Bogdanovića koji sa pet metara glavom šutira u dobro postavljenog Vukovića. Zvorničani su treći gol postigli u 62. minutu kada je Jovićević odlično ubacio loptu iz korenra, Ćulum je okrznuo glavom, a Jokić se našao na pravom mjestu i koljenom je proslijedio u mrežu. Kako je izgledao treći gol pogledajte u nastavku.

Tempo igre Drine vidno je oslabio nakon izmijena u 66.minutu utakmice kada su izašli mladi Mićić, stameni Jovićević i danas po gol protivnika opasni Maksimović. Prava je šteta što se u listu strijelaca nije upisao mladi Jezdić koji je odigrao još jednu odličnu utakmicu na poziciji krilnog napadača, a propustio je dvije izgledne prilike za postizanje gola.

Gosti su u drugom poluvremenu imali dvije dobre prilike, u 55. minutu, kada je udarac Radulovića odbranio golman Drine Marković, koji je odlično intervenisao i u 79. minutu nakon šuta Damara sa 17 metara, te u istom napadu nakon udarca Nenada.

DRINA (Z) – SLOBODA MG 3:0 (2:0)

Gradski stadion u Zvorniku. Gledalaca: 200. Sudija: Darko Vukojević (Doboj). Strijelci: 1:0 Maksimović 16, 2:0 Ćulum 33. p, 3:0 Jokić 62. Žuti kartoni: Jovićević, Janjić, Ilić (Drina).

DRINA (Z): Marković, Jovićević (od 66. Cmiljanović), Jokić, Mičić (od 66. Marić), Ilić, Srećković, Bogdanović, Jezdić (od 82. Pantić), Maksimović (od 66. Jelić), Janjić (od 75. Mitrović), Ćulum.

SLOBODA (MG): Vuković, Radulović (od 82. Soldat), Bobić, Zekanović, Luis, Ešba (od 63. Todorović), Živković, Jotić (od 78. Jotić), Babić, Radić, Nenad.