U 28. kolu Prve lige Republike Srpske fudbaleri Drine savladali su Modriču rezultatom 4:0, dok je Budućnost iz Pilice poražena na gostovanju u Kozarskoj Dubici u meču protiv Borca sa 5:1.

U Zvorniku je Drina od samog početka susreta bila puno bolji tim i već u 5. minutu nakon akcije Ristovića i odličnog ubacivanja sa desne strane Rakića, loptu u nebranjenu mrežu sa pet metara ubacuje Milošević. Tri minuta kasnije Ćulum idealno upošljava Miloševića koji izlazi sam ispred Ćuruvije i šutira, a gostujući golman brani njegov udarac. U 11. minutu pokušao je Ćulum glavom sa sedam metara, ali lopta nakon njegovog udarca odlazi iznad prečke.

Gosti su zaprijetili u 26. minutu kada je na dodavanje Ivetića volejom sa dvadesetak metara pokušao Šoškić, ali njegov udarac je otišao pored lijeve stative. Mogla je Drina u 28. minutu do drugog gola, međutim odličnu asistenciju Tadića nije iskoristio Milošević koji je bio oči u oči sa Ćuruvijom i sa sedam metara poslao loptu pored gola. Domaći tim do drugog pogotka stiže u 32. minutu kada je grešku gostujućeg štopera Guskića iskoristio Tadića, oduzeo mu loptu i nadmudrio istrčalog golmana Ćuruviju, te sa petnaest metara poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu ista slika na terenu, domaći redaju šanse od kojih je prvu imao Milošević u 53. minutu kada je izašao sam ispred Ćuruvije i sa desetak metara šutirao, a golman Modriče izbacio loptu u korner. U 59. minutu Rakić odigrava petom za Miloševića koji šutira i pogađa stativu, a na odbijenu loptu natrčava Marković koji sa desetak metara posprema loptu u mrežu za 3:0 u korist domaćeg tima. Tačku na meč je stavio Damjanović koji je iskoristio dodavanje Alića i sa ivice peterca poslao loptu iza Ćuruvijinih leđa.