Fudbaleri Drine doživjeli novi poraz, auto-gol i crveni karton doprinijeli rutinskoj pobjedi domaćeg tima ''Famos''

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića su u 10. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske savladali Drinu Zvornik 2:0. U nastavku prenosimo izvještaj sa utakmice koji je objavljen na portal sportDC.net.

Bila je ovo jedna tvrda utakmica, pa i prilično neinteresantna i bez mnogo sadržaja. Pritisnuti nizom utakmica bez pobjede Motoristi su silno željeli tri boda, dok je Drina imala za cilj da ostane neporažena u Vojkovićima, ali joj to nije pošlo za nogom.

Famos do vodećeg gola stiže u 23. minuti, a strijelac je bio u prošloj sezoni najbolji strijelac Motorista Ognjen Stjepanović. Na njegovu žalost ovaj put je postigao autogol, te svoj nekadašnji klub doveo u vodstvo. Proradila je nakon kornera veza koja je funkcionisala prošle sezone u dresu Famosa Perović- Stjepanović, ali neće biti srećan zbog ovog pogotka napadač Zvorničana.

U finišu prvog poluvremena Famos dolazi i do drugog gola. Ajdin Drina je spojio sa golom Kenana Lamadžemu koji lobuje Igora Markovića za 2:0.

Dodatni problem Drini predstavljao je direktan crveni karton Ibrahima Hidića u 42. minuti utakmice zbog neopreznog i preoštrog starta đonom u koljeno Mladena Perovića.

U drugom poluvremenu još manje sadržaja, Famos čuva sigurno stečeno vođstvo i dolazi do zaslužene pobjede. Do kraja meča, samo se izjednačuje broj igrača na terenu jer drugi žuti karton dobija Ajdin Drina, ali je to već bio sami kraj utakmice, pa promjene rezultata nije više bilo.

FAMOS – DRINA (Z) 2:0 (2:0)