Na otvaranju proljećnog dijela sezone fudbaleri Drine savladali su Slogu iz Doboja rezultatom 2:1 u odličnoj fudbalskoj predstavi.

Tim iz Zvornika je bolje otvorio meč i već u 11. minutu Marković je imao odličnu priliku, ali je gostujući golman Đulčić pravovremeno ušao u šut i spriječio pogodak. Osam minuta kasnije Ćulum je pokušao iz slobodnog udarca, ali se lopta od živog zida odbila u korner. Korner sa lijeve strane u 20. minutu izveo je Damjanović, najviši u skoku pred golom gostiju bio je Ristović koji je sa pet metara poslao loptu u mrežu za vođstvo domaćeg tima.

U 30. minutu Damjanović je šutirao sa ivice šesnaesterca iskosa sa lijeve strane, ali je Đulčić bio na visini zadatka. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću domaćina od 1:0, a gosti u prvih 45 minuta nisu uputili nijedan udarac u okvir gola Drine.

U nastavku je Drina prva zaprijetila u 54. minutu, ali je Stjepanovićev šut sa petnaestak metara Đulčić odbranio. Već u sljedećem napadu Drine Milošević je šutirao, ali je golman gostiju još jednom bio na visini zadatka. U 62. minutu gosti su zaprijetili preko Stevanovića, ali je njegov udarac sa šesnaest metara otišao preko gola. U 70. minutu gosti su uputili prvi udarac u okvir domaćeg gola, šutirao je Zajić pravo u Ružića.

Do drugog Drina je stigla u 80. minutu, a Sreten Milošević, koji je ponikao u Drini i igrao u mlađim kategorijama, na svom debiju za seniorski tim nakon povratka iz Zvijezde 09 je bio strijelac. Odlično je istrčao kontranapad sa sredine igrališta, izdržao dva duela, ušao u šesnaesterac gostiju gdje bio uspješniji od trojice protivničkih fudbalera i sa desetak metara iskosa sa lijeve strane pogodio je dalji ugao protivničkog gola.

U 86. minutu gosti su mogli do pogotka, ali je Knežević pogodio stativu. Tri minuta kasnije Stevanović je glavom šutirao sa pet metara, Ružić je odbranio njegov udarac. U sudijskoj nadoknadi gosti su stigli do pogotka. Poslije velike gužve u šesnaestercu Drine lopta je na drugoj stativi stigla do Kneževića koji je odiigrao pas za Ristića koji sa tri metra pogađa mrežu Drine za konačnih 2:1.

Golovi sa meča Drina-Sloga 2:1