Fudbaleri Drine zabili pet golova gostima iz Dubice, dva gola Milinkovića i dvije asistencije mladog Hidića obilježili susret

Fudbaleri Drine savladali su Borac iz Kozarske Dubice u 13. kolu Prve lige Republike Srpske, a ono što najviše raduje je efikasnost tima iz Zvornika. Na kraju susreta bilo je 5:1 za domaći sastav koji je sa ova tri boda uhvatio priključak sa sredinom tabele. Napokon su navijači mogli vidjeti golove zvorničkih napadača i uživati u pobjedi tima iz Zvornika. Pobjeda je ”slađa” jer je došla nakon preokreta i ranog gola gostiju za 0:1 u 17 minuti.

Gosti su u 17. minutu stigli do prednosti. Bašić je idealno uposlio Živkovića koji je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca i onda preciznim udarcem pogodio lijevi donji ugao domaćeg gola.

Na izjednačenje se čekalo svega dva minuta. Odličnu akciju Drine počeo je Milinković koji je uposlio Srećkovića na lijevoj strani, a onda je uslijedio milimetarski tačan centaršut u srce šesnaesterca gdje je na loptu natrčao Stjepanović i sa desetak metara poslao glavom u gostujuću mrežu.

U 29. minutu bilo je 2:1 za Drinu. Dudinskom loptom Ćulum pronalazi Vidakovića koji loptu grudima u šesnaestercu gostiju spušta za Milenkovića koji se petnaestak metara iskosa sa lijeve strane lobuje gostujućeg golmana Miloševića i pogađa mrežu.

Do trećeg gola Drina stiže u 67. minutu kada je Milinković ubacio loptu na drugu stativu gdje je bio Hidić koji je loptu glavom vratio u sredinudo Andrića koji je sa dva metra glavom pospremio u gostujuću mrežu.

U 80. minutu fantastičan pogodak Milinkovića iz slobodnog udarca sa 25 metara za vođstvo Drine od 4:1.

Konačan rezultat i tačku na meč stavio je Hadžiavdić u drugom minutu sudijske nadoknade kada je nakon asistencije Hidića pogodio mrežu gostiju desetak metara iskosa sa desne strane.

Nakon ovog kola Drina se nalazi na jedanaestom mjestu sa 15 osvojenih bodova.

Uz nešto ljepšu i bržu igru na ovoj utakmici u odnosu na prethodne susrete, raduje i činjenica da je Drina nakon ove utakmice pobjegla i sa dna tabele po broju postignutih golova.