Košarkaši Drina Principa poraženi su u prvom susretu polufinalne serije plej-ofa prvenstva Republike Srpske od ekipe Budućnosti u Bijeljini rezultatom 95:71. Domaći sastav je bolje otvorio susret i prvu četvrtinu riješio u svoju korist sa 23:16. U drugoj četvrtini prednost Budućnosti je rasla, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 45:31.

U nastavku je tim iz Zvornika pokušao da smanji prednost domaćeg tima, ali brzopleta rješenja u napadu i odbrani su dovela do toga da je pitanje pobjednika riješeno već na kraju treće četvrtine kada je Budućnost vodila sa 70:52. U posljednjem periodu domaći sastav je rutinski meč priveo kraju i na kraju slavio sa 95:71.

Najefikasniji u redovima Budućnosti bio je Božović sa 29 poena, Džafić je upisao 20, 8 sk., Jovanović 17, 7 sk., dok je Peljto dodao 9 uz osam asistencija.

U redovima Drina Principa jedini raspoložen za igru bio je Dušan Knežević koji je postigao 26 poena, Cvijić 9, Klještan 8, Hajduković 7, Cvijetinović 6, Mihajlović 4, Ješić 3, Dragičević 1.

Drugi meč serije igra se u Zvorniku u nedjelju, a eventualna majstorica bi se igrala naredne srijede u Bijeljini.