Musliman koji je obnovio pravoslavnu crkvu u Bosni, sad ima novi poduhvat (FOTO)
Dobar glas daleko se Äuje. Tako je i priÄa Mesudu KeranoviÄu iz sela Osredak kod Cazina u Bosni i Hercegovini zavrÅ”ila u medijima Å”irom sveta.
Mesud, koji je islamske veroispovesti, obnovio je nedavno srpsku pravoslavnu crkvu u svom selu. I tu ne želi da stane!
KeranoviÄ je sada zapoÄeo novi poduhvat – reÅ”io je i da sredi pravoslavno groblje u Osredku koje je staro oko 300 godina. Foto: Fejsbuk/Mesud Keranovic
U selu Osredak pre rata živeli su BoÅ”njaci i Srbi. Vremenom su svi stanovnici srpske nacionalnosti raseljeni. Za sobom su ostavili crkvu i groblje, koje je bilo u sve gorem stanju. Poslednjih godina crkvu i groblje renovira i održava porodica KeranoviÄ.
Mesud, njegova supruga i sinovi proteklih godina svaki slobodan trenutak su koristili za obnovu crkve.
Nekada je Mesud radio na graÄevini i odatle potiÄe njegovo iskustvo, ali kaže kako ga je volja da renovira ovu crkvu podstakla da nauÄi i neke poslove koje nije ranije znao.
U trenutku kada je krenula obnova, crkva je bila na korak do ruÅ”enja, priseÄa se Mesud.
Napukli zidovi stare crkve ubrzo su skroz popucali i gotovo se razdvojili. Sada je meÄutim, situacija znatno drugaÄija.