Ovog vikenda odigrano je deseto kolo područne lige Birač. Derbi kola odigrana je između ekipa FK “Mladost” Divič i FK “Čelopek”, a pobjedila je domaća ekipa “Mladost” rezultatom 2:1 u susretu koji se odigrao na stadionu Divič.

Uz prisustvo oko dvije stotine gledalaca na stadionu Divič, proholadno i tmurno vrijeme ljubitelji fudbala mogli su vidjeti pravu borbenu utakmicu na terenu i taktičko nadmudrivanje iskusnog trenera Mustafe Avdića i mladog Borislava Erića. U dosta uzavreloj atmosferi igrači na terenu su u svom sportskom nadmetanju dali primjer kako igrati fudbal i dati sve od sebe.

Više spretnosti u ovoj utakmic pokazali su fudbaleri “Mladosti”, ali je otpor gostiju iz Čelopeka bio jak i maksimalan te su imali prilike i za povljniji rezultat. U sedmoj minuti domaći fudbaleri dolaze u vodstvo evrogolom mladog Harisa Kuljanina koji jednu odbijenu loptu sa dvadesetak metara iz poluvoleja  posprema u mrežu nemoćnog golmana.

Odigrano 10.kolo područne lige Birač, "Mladost" Divič savladala Čelopek u derbiju kola (FOTO+VIDEO)

Gosti se nisu predavali i nastavljaju igrati svoju igru, hrabrost i napadanje im se isplatilo u 27.minut kada preko danas odličnog Đorđa Miljanovića stižu do izjednačenja. Domaćoj ekipi ogromne probleme pravio je mladi Milan Jovanović koji je pokazao ozbiljan potencijal. U finišu poluvremena nakon prodora Asmira Ibrića po desnoj strani isti igrač ubacuje loptu u sredinu, a ona mu se ponovo odbija,  nakon čega vuče loptu prema sredini šesnaesterce šutira, a lopta pogađa odbrambenog fudbalera gostiju i završava u mreži za 2:1 u korist domaće ekipe, ispostavit će se i za konačni rezultat utakmice. U drugom poluvremenu nastavljen je žestok tempo, a domaći fudbaler Mirzet Suljić dobija drugi žuti karton u 70.minuti, pa su tako Divičani utakmcu završili sa deset igrača, ali do promjene rezultata nije došlo i pored kontinuiranog napadanja gostiju.

U ostalim utakmicama desetog kola postignuti su sljedeći rezultati:

Tabela nakon ovog vikenda izgleda:

Napredak i Radnički iz Karakaj nastavljaju mrtvu trku za vodeće mjesto na tabeli, a trenutno je Napredak prvi sa utakmcom manje. Ekipa Poleta iz Kravice drži još uvijek bodovni priključak za vodećim ekipama, kao i tim Branjeva, a od danas vodećim timovima na tabeli približila se i ekipa i Mladosti iz Diviča.

Pobjeda u današnjem derbiju sredine tabele donijela je veliko slavlje u svlačionici i na stadionu u Diviču: