Odigrano treće kolo fudbalske lige Birač, Mladost iz Diviča slavila u Milićima, Radnički Karakaj osvojio maksimalnih 9 bodova

U 3. kolu Područne lige Birač bilo je nekoliko zanimljivih rezultata. Nakon tri kola fudbaleri Radničkog iz Karakaja stigli su do treće pobjede savladavši tim Jadar iz Nove Kasabe. Radnički Karakaj trenutno se nalazi usamljeni na vodećoj poziciji tabele lige Birač uz utakmicu više od drugoplasirane ekipe Poleta iz Kravice.

Derbi kola odigra je u Milića između domaće ekipe i tima Mladosti iz Diviča. U dinamičnoj i neizvijesnoj utakmici pobjedu su odnijeli gosti rezultatom 1:2 što je bio rezultat i prvog poluvremena. Gosti su poveli golom Krupinca, a domaći tim odmah izjednačio. Za goste u posljednjim trenucima provg poluvremena pogađa Šemso Pandur za nova tri boda timu Mladosti iz Diviča. Domaćin je do kraja pokušavao izjednačiti, ali u tome nije uspjeo.

Šekovići su na gostovanju u Jardanu kod Zvornika stigli do prvog boda ove sezone iznenadivši pomalo favorizovane domaćine u ovoj utakmici. Fudbaleri Jardana su na poluvremenu vodili rezultatom od 1:0, a gosti su do kraja utakmice postigli dva gola dok je domaćin dodao još jedan što je bilo dovoljno za prvi bod ove sezonu timu Jardana iz tri utakmice.

Čelopek je pregazio ekipu Borca na gostovanju kod tima iz Osmaka ukupnim rezultatom od 5:2 čime je ekipa Čelopeka došla do druge pobjede ove sezone i gornji dio tabele.

Utakmica između ekipa Jasenice i Pecke odgođen je do daljnjeg, a ovi klubovi su ove sezone odigrali po jednu utakmicu upisavši poraze.

Rezultati 3. kola: Jardan – Šekovići 2:2, Radnički – Jadar 4:1, Borac – Čelopek 2:5, Milići – Mladost 1:2, Jasenica – Pecka -.

Tabela: Radnički 9, Polet, Mladost, Čelopek, Milići 6, Jadar 3, Jardan, Šekovići 1, Pecka, Jasenica, Borac 0.