Reklamni prostor
BiHNajnovijeVijesti

RHMZ: Upozorenje na jake udare vjetra

×

RHMZ: Upozorenje na jake udare vjetra

Share this article
RHMZ: Upozorenje na jake udare vjetra

HidrometeoroloÅ”ki zavod Republike Srpske izdao je upozorenje za jake udare vjetra, koji će tokom noći u svim predjelima dostizati od 40 do 70 kilometara na čas, a u viÅ”im predjelima na zapadu i viÅ”e od 80 kilometara na čas.

Vjetar će uveče jačati prvo na zapadu i jugu, a u noći u svim predjelima.

Reklamni sadržaj
Kraj reklamnog sadržaja

“U Semberiji i Posavini slabiji vjetar. U noći ka petku i u petak prije podne vjetar će biti jak uz olujne udare u većini predjela. Očekuju se udari vjetra od 50 do 90 kilimetara na čas, u brdsko-planiskim predjelima ponegdje i viÅ”e od 100 kilometara na čas. Do podneva vjetar slabi na sjeveru, a poslije podne u većini predjela”, saopÅ”teno je iz HidrometeorloÅ”kog zavoda.

Vetar će donijeti nagli porast temperature uz brzo topljenje snijega sutra ujutro.

Sutra će padati jača kiÅ”a, pogotovo na jugu i jugozapadu. Prije podne na sjeveru, a tokom dana u svim predjelima doći će do naglog zahlađenja i kiÅ”a će preći u susnježicu i snijeg. Samo na krajnjem jugu neće padati snijeg.

Iz HidrometeoroloÅ”kog zavoda napominju da će sutra do večeri doći do formiranja manjeg sniježnog pokrivača.

U nižim predjelima očekuje se uglavnom do pet centimetara snijega. U brdsko-planinskim predjelima od 10 do 20 centimetara novog snijega.

U brdsko-planinskim predjelima jak vjetar može stvarati mećave i snježne nanose.

Zbog naglog topljenja snijega i novih jačih padavina u narednim danima očekuje se porast vodostaja na rijekema. Očekuje se i povećana mogućnost za pojavu bujičnih vodotokova.

Odgovori