Proteklog vikenda odigrano je deseto kolo prvoligaškog prvenstva Republike Srpske, a RK “Drina” gostovao je u Bijeljini kod istoimenog kluba. Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu i vodstva domaćih na kraju prvog poluvremena (15:13), rukometaši Drine ubacuju u veću brzinu i dolaze do pobjede konačnim rezultatom 25:30 na krilima golman-trenera Daniela Sabljića koji je upisao nevjerovatnih 16 odbrana u Bijeljini.

Napad RK “Drina” na neugodnom gostovanju u Bijeljini predvodio je Stefan Petković koji je u redove “Drine” stigao upravo iz Bijeljine, na ovoj prvenstvenoj utakmici mladi Petković je upisao nevjerovatnih 14 golova i predvodio svoj klub u pobjedi nad nekadašnjim klubom.

Petković je postigao skoro polovinu golova “Drine” na utakmici u Bijeljini, a u pogađanju protivničke mreže Petkoviću se pridružili Omer Karahodžić i Ognjen Markanović sa 4 gola, Nemanja Mijatović sa 3 gola, Ismar Bajrić sa 2 gola, Radomori Popović, Nikola Tomić i Vladan Stojić sa 1 golom uz fenomenalnih 16 odbrana golmana Drine, što je bilo dovoljno za nova dva boda i priključenje vodećim ekipama prvenstva.

U redovima domaći najveći broj golova postigao je Relja Škorić ukupno 6 golova, Miloš Žuža pogodio je 5 golova, dok je 4 gola postigao Rajko Marinković dok su tri gola pogodili Luka Jevtić, Siniša Purić i Dejan Latinović te jedan gol Aleksa Milanković što je bilo dovoljno za častan poraz domaće ekipe.

Drina u narednom kolu na domaćem parketu dočekuje ekipu Sloge iz Prnjavora koja je trenutno fenjeraš na prvoligaškoj tabeli.