Oba tima su u meč ušla nervozno, a nakon pet minuta igre rezultat na semaforu je bio 4:0 u korist domaće ekipe. Prve poene gosti iz Bijeljine su postigli nakon pet minuta i dvadeset sekundi igre, a za tri poena je bio precizan Kokoruš. Tri minuta prije kraja prvog perioda Drina Princip je imala prednost od 8:3, najviše zahvaljujući raspoloženom Kneževiću, koji je postigao šest poena. Prvi put na susretu Radnik je imao vođstvo u osmom minutu prve četvrtine, bilo je 8:9, a prvi period susreta gosti su riješili u svoju korist rezultatom 10:11.

Na početku druge četvrtine, Knežević trojkom donosi izjednačenje domaćinu 13:13. Polovinom drugog dijela Matic i Hajdukovic svojim poenima donose prednost Drini, a pet minuta do kraja prvog dijela rezultat je bio 20:15 za domaći sastav. Nakon toga je uslijedio period bolje igre gostiju iz Bijeljine, koji su na dva minuta do kraja prvog poluvremena imali prednost od 23:29. Do odlaska na odmor Drina Princip pravi seriju od 5:0, pa se na odmor odlazi rezultatom 28:29 za gostujući sastav.

Treću četvrtinu otvorio je trojkom Matić za vođstvo domaćih 31:29. Nakon četiri minuta igre u ovom periodu Drina Princip je imala prednost od 36:33, a tri minuta prije kraja trećeg dijela meča na semaforu je stajalo 38:36. Nakon nekoliko katastrofalnih sudijskih odluka na štetu domaćeg tima, gosti na kraju treće četvrtine stižu do 38:44.

U posljednju dionicu meča Drina Princip ulazi furiozno i pravi seriju od 14:0, pa je 4:30 minuta prije kraja meča rezultat bio 52:44. Gosti nisu upisali pet i po minuta na početku posljednje četvrtine, a poenterski post je prekinuo Kajmaković koji je postigao trojku za 52:47.

Tri minuta prije kraja domaći tim je imao prednost od tri poena, 54: 51 i ušlo se u neizvjesnu završnicu. Nakon šuta za tri poena fauliran je Goran Bogićević i na 1:29 minuta do kraja je šutirao tri, a pogodio dva slobodna bacanja za 56:51.

Uzvratio je Kokoruš za 56:53, a onda je i Jovanović pogodio dva slobodna bacanja za 56:55 pedesetak sekundi prije kraja. Devetnaest sekundi prije kraja Bogićević je bio na liniji slobodnih bacanja i od dva je realizovao jedno za 57:55. Za goste oba slobodna bacanja realizuje Vlačić i 16 sekundi prije kraja rezultat je 57:57, a nakon promašaja Bogićevića tako je ostalo na kraju regularnog dijela meča.

U produžetku sjajni veteran Dule Knežević postiže poene sa linije slobodnih bacanja za 59:57, a za goste realizuje Kajmaković jedno slobodno bacanje za 59: 58. Za domaće trojku pogađa Cvijić, ali Kokoruš odmah uzvraća, pa je 2:40 minuta do kraja 62:61 u korist domaćeg tima. Knežević realizuje jedno slobodno bacanje za 63:61. Tanasilović pogađa jedno slobodno bacanje za 64:61, a pitanje pobjednika trojkom 35 sekundi prije kraja je riješio Cvijić za konačnih 67:61.