U prvoj četvrtini igralo se koš za koš i taj period su gosti riješili u svoju korist sa 25:23. U nastavku su gosti prvi stekli prednost od deset poena razlike, ali je u finišu prvog poluvremena domaći sastav zaigrao gresivnije, pa se na odmor otišlo sa četiri poena prednosti za Budućnost, 41:37.

U trećoj četvrtini oba tima su imali svoje periode, a nakon vođstva Drine gosti su uzvratili i na kraju treće dionice je bilo 60:56 u korist Budućnosti.

U posljednoj četvrtini nakon nekoliko vezanih grešaka doomaćih košarkaša gosti su stekli osjetnu prednost i na kraju slavili sa 19 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Drina Principa bili su Mladenović i Cvijić sa po 14 poena, dok je Ješić postigao 11 poena. U redovima pobjedničkog tima najefikasniji je bio Božović sa 29 poena, Blagovčanin je postigao 15, dok je Kajmaković bio strijelac 13 poena.

U drugom polufinalnom susretu Rogatica je savladala Slaviju, pa će pitanje drugog finaliste biti riješeno u majstorici.

InfoBiračKošarkaši Budućnosti savladali su i u revanšu ekipu Drina Principa i plasirali se u finale plej-ofa prvenstva Republike Srpske. Tim iz Bijeljine je slavio rezultatom 83:64, a meč je riješen u posljednjoj četvrtini u kojoj su gosti pokazali da su trenutno kvalitetniji tim od Zvorničana.