Reklamni prostor
NajnovijeVijestiZvornik

Radnici ovih preduzeća napokon mogu u penziju, evo šta još treba da urade

×

Radnici ovih preduzeća napokon mogu u penziju, evo šta još treba da urade

Share this article

Vlada Republike Srpske je za socijalno zbrinjavanje radnika uplatila ukupno 552.130,00 KM.

Radnici ovih preduzeća napokon mogu u penziju, evo šta još treba da urade
FOTO: Ilustracija

Kako su saopštili iz Fonda PIO, odlukom Vlade sredstva se raspoređuju za uplatu doprinosa za penzijsko i invalidsko osiguranje.

– Za djelimičnu uplatu doprinosa za 16 radnika preduzeća KP „Sinjakovo” AD iz Jezera uplaćeno je 8.555,04 KM, a za uplatu doprinosa za 143 radnika iz pet preduzeća ukupno 543.574,96 KM. Riječ je o preduzećima „Cvrcka” AD iz Kneževa, „Vodoprivreda Drina” AD Zvornik, Fabrika hidrauličnih dizalica „Hidraulik” AD iz Kneževa, „Ribnjak” AD – u stečaju iz Prnjavora i JZU „Apoteka” – u stečaju iz Bileće – ističu iz Fonda PIO.

Reklamni sadržaj
Kraj reklamnog sadržaja

Iz ovog fonda ističu da radnici za koje su uplaćeni doprinosi, ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava na penziju.

– Oni mogu da podnesu zahtjev za ostvarivanje prava na starosnu penziju kod Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje Republike Srpske, u nadležnoj poslovnici Fonda – poručuju iz Fonda PIO.

(srpskainfo)

Example 300250

Odgovori