Prava drama odvijala se jučer na ulicama Zvornika nakon što je policiji prijavljeno da se nepoznata osoba kreće gradom držeći u ruci ručnu bombu.
Kako je saopšteno iz Policijska uprava Zvornik, policijski službenici Policijska stanica Zvornik su 12. maja 2026. godine postupili po prijavi građana i izlaskom na teren potvrdili navode.
Tom prilikom identifikovano je lice inicijala B.K. iz Čelinca, koje je potom lišeno slobode zbog postojanja osnova sumnje da je počinilo krivično djelo „Nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija“.
Prema informacijama policije, kod uhapšenog je izvršeno alkotestiranje kojim je utvrđeno prisustvo alkohola u organizmu od 1,26 g/kg.
Ovaj događaj izazvao je uznemirenost među građanima, posebno zbog činjenice da se osumnjičeni kretao prometnim ulicama noseći minsko-eksplozivnu napravu – ručnu bombu.
O svemu je obaviješteno nadležno tužilaštvo, a nakon dokumentovanja predmeta biće poznato više detalja o okolnostima ovog slučaja.
(Zvornicki Ba)












