Rukometaši "Drine" upisali visoku pobjedu na domaćem parketu protiv "Sloge" iz Prnjavora (FOTO)

Rukometaši “Drine” odigrali su utakmicu devetog kola Prve lige RS u Zvorniku, a u goste je stigla ekipa Sloge iz Prnjavora. Ubjedljivu pobjedu upisali su domaći rukometaši, a rezultat na kraju utakmice iznosio je 40:32 u korist Drine.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta zanimljivije i puno tempa, a na pauzu se otišlo rezultatom 19:16 u korist Drine. U nastavku je domaći tim puno bolje i sigurnije zaigrao što je rezultiralo ubjedljivom pobjedom na kraju.

Poseban doprinos u ovoj pobjedi dao je mladi rukmetaš “Drine” Vasilije Tomić koji je zaradio i povredu arkade te je utakmicu završio sa “ušivanjem” zadobijene rane. Tomić je prije povrede imao pet postignutih golova iz pet pokušaja što zaslužuje svaku pohvalu.

Raspoloženi su bili i ostali igrači a listu strijelaca za domaći tim predvodili su  Markanović sa 16 golova, Bašić sa 7, Lugavić sa 5 i uz to raspoloženi golam Kulić je dodao 11 odbrana.

Kolektiv “Drine” ponosan je na svoje rukometaše i prikazanu igru u ovoj utakmic.

Sljedeće kolo “Drina” gostuje u Derventi i putuje da se nadigrava, pa nek bolji pobjedi, poručili su iz RK “Drina” Zvornik.