FK ''Sloboda'' Tuzla se ekspresno vratila u Premijer ligu Bosne i Hercegovine

Fudbaleri Slobode nakon godinu dana odsustva vratili su se u Premijer ligu. Tim sa Tušnja je na gostovanju savladao TOŠK rezultatom 0:1, čime je kolo prije kraja Prve lige FBiH osigurao povratak u bh. elitu.

Gol odluke postigao je Cvijanović u četvrtoj minuti. Sloboda je imala odličnu šansu i preko Kurtalića, ali nakon prvih 45 minuta ostalo je 0:1.

U nastavku je TOŠK prijetio, imali su i slobodan udarac u 83. minuti, ali Duraković je šutirao pored gola.

Izabranici Zlatana Nalića kolo prije kraja imaju nedostižna četiri boda u odnosu na drugoplasiranu Stupčanicu.

Stupčanica je slavila u Goraždu. Već nakon prvog dijela je 2:0 za goste uz dva pogotka Kemala Mujarića, a nakon toga za 3:0 povisuje Sedad Subašić. Do kraja su domaći smanjili na 3:2 golovima Dučićća i Haznadara.