Reklamni prostor
BRATUNACMilićiNajnovijeRegijaVijesti

Vlada dala saglasnost: Počinje privatizacija stanova za smještaj izbjeglih i raseljenih u nekoliko opština u Podrinju

×

Vlada dala saglasnost: Počinje privatizacija stanova za smještaj izbjeglih i raseljenih u nekoliko opština u Podrinju

Share this article

Vlada Republike Srpske donijela je Odluku o davanju saglasnosti za privatizaciju stanova koji se koriste za alternativni smještaj izbjeglica i raseljenih lica.

Vlada dala saglasnost: Počinje privatizacija stanova za smještaj izbjeglih i raseljenih u nekoliko opština u Podrinju
FOTO: Arhiv

Riječ je o stanovima izgrađenim i nabavljenim sredstvima Vlade u gradovima/opštinama: Istočno Sarajevo, Pale, Sokolac, Gacko, Bileća, Ljubinje, Nevesinje, Trebinje, Novo Goražde, Rudo, Višegrad, Bratunac, Milići, Ugljevik, Bijeljina, Banjaluka, Laktaši, Prijedor i Modriča.

– Daje se saglasnost za privatizaciju 90 stanova u svojini Republike Srpske koji se koriste za alternativni smještaj izbjeglica i raseljenih lica, a izgrađeni su i nabavljeni sredstvima Vlade Republike Srpske i nalaze se na raspolaganju kod Republičkog sekretarijata za raseljena lica i migracije – saopšteno je nakon sjednice Vlade.

Reklamni sadržaj
Kraj reklamnog sadržaja

Naglašavaju da se privatizacija stanova vrši otkupom u skladu sa Zakonom o privatizaciji državnih stanova.

– Pravo otkupa stanova imaju lica za koja je Republički sekretarijat za raseljena lica i migracije revizijom utvrdio da ispunjavaju uslove za korišćenje ovih stanova po osnovu prava na alternativni smještaj u skladu s pozitivnim pravnim propisima, a isti su se izjasnili da žele otkup predmetnih stanova – navodi se u saopštenju.

Example 300250

Odgovori