Završen 15.Bajramski turnir u malom fudbalu, najbolja ekipa "Preporod" Banovići u finalu slavila protiv tima "Brasina Yavuz" (FOTO)

Danas je uspješno organizovan 15. po redu “Bajramski turnir u malom fudbalu” Zvornik 2024 koji je ove godine imao karakteristiku međunarodnog zahvaljujući ekipama Sakar i “Yavuz Brasina BauWin” iz Malog Zvornika.

Organizator turnira i ove godine je Bošnjačka zajednica kulture “Preporod” Zvornik, a na turniru je učestvovalo 17 ekipa iz 7 različitih opština i dvije države. Pobjednik ovogodišnjeg turnira je ekipa BZK “Preporod” Banovići koja je zasluženo ponijela titulu najboljeg tima na 15. međunarodnom turniru Bajramski turnir Zvornik 2024.godine.

Na ovogodišnjem turniru primijetno je povećanje kvaliteta igre, a sve ekipe učesnice pokazale su zavidan nivo kvaliteta na terenu i da se nisu slučajno pojavile na ovom prestižnom tradicionalnom turniru.

Na otvaranju turnira učesnike su pozdravili predsjednik BZK “Preporod” Zvornik Amer Redžić, koji je svim učesnicima zaželio punouspjeha i sportsko nadmetanja, predsjednik Medžlisa IZ Zvornik Mustafa ef.Muharemović koji je poželio da svi učesnici i posjetioci osjete duh Bajrama kroz sportsko fer i viteško nadmetanja, a turnir je otvorenim proglasio dugogodišnji član organizacionog odbora i jedan od najpoznatiji ljudi iz Podrinja Muharem Sinanović-Šiško.

U završnici turnira našle su se četiri ekipe koje su u prva dva kola pokazala najviše na terenu, tim Memića slavio je protiv mlade ekipe PIK Križevići u četvrtfinalu, ekipa “Rođeni Kučić Kula” igrala je polufinale nakon što je u četvrtfinalu savladala tim BZK “Preporod” Bratunac, vicepravci ove godine Yavuz Brasina u četvrtinalu nadigrala je tim Jošanice, dok su osvajači turnira iz Banovića savladali tim Čađoprevoz Živinice.

U polufinalu snage su odmjerili Yavuz Brasina i “Rođeni” Kučić Kula, a više spretnosti imali su vicepravci i na kraju slavili rezultatom 4:3 protiv ekipe “Rođeni” koji su pokupili simpatije publike zbog lepršave igre tokom cijelog turnira, posebno se na golu istakao Mirnes Suljić koji već 15 godina redovno učestvuje na Bajramskom turniru u Zvorniku.

U drugom polufinalnom meču tim Memića pružio je dostojan otpor puno jačem protivniku koji je utakmicu kontrolisao od početka do kraja i zasluženo slavio rezultatom 5:0 i najavio ulogu favorita u finalu. Ekipa BZK “Preporod” Banovići bila je na granici ispadanja u prvom kolu protiv ekipe “Limar Adel” koja je povela sa 2:0 u prvom poluvremenu i nakon nekoliko prilika za povećanje rezultata primila gol u zadnjim sekundama prvog poluvremena. Iskusni tim Banovića je u drugom poluvremenu prebacio u veću brzinu, prvo izjednačio, a onda 10 sekundi prije kraja zabio za pobjedu i prolaz dalje.

U duelu za treće mjesto sastali su se timovi Memići i Rođeni Kučić Kula, a pobjedila je ekipa Memića.

U finalu su se sastale ekipe koju su pokazale najviše na turniru, utakmicu su bolje otvorili igrači tima iz Banovića i na vrijeme postigli golove za nenadoknadivu prednost u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu igrači ekipe Yavuz pokušali su da se vrate i smanjili na rezultat 5:3, ali onda tim Banovića koristi nekoliko greški otvorene igre protivnika i pogađa za visoku pobjedu u finalu i zasluženo prvo mjesto.

Za najboljeg mladog igrača proglašen je Muhamed Šljivić iz ekipe Yavuza.

Osvajač turnira je uz pehar, diplomu dobio i novčanu nagradu u iznosu od 1.000 KM

Viceprvaci su uz pehar, diplomu dobili i novčanu nagradu u iznosu od 500 KM, dok je treća ekipa uz pehar, diplomu dobila i novčanu nagradu u iznosu od 300 KM.

Turnir je počeo u jutarnjim časovima, a finale su završene oko 21 sat, manifestaciju je pratilo nekoliko stotina ljudi tokom cijelodnevnog takmičenja.

Kapiten pobjedničke ekipe Adel Demirović zahvalio se domaćinu na gostoprimstvu, visokom kvalitetu organizacije i rekao da je put do titule bio težak, ali da je osjećaj fenomenalan te da je za njega lično i emotivno vezan zbog porijekla kojeg vuče iz Bratunca.

Da sve bude i ove godine na visokom novou organizatora BZK “Preporod” Zvornik podržali su generalni pokrovitelj Grad Zvornik, ali i prijatelji turnira: Udruženje “Sinovi Podrinja”, Udruženje “Srcem za Podrinje”, Limar Adel, UG PiK Križevići, Maksi kolor-Zvornik, Caffe slastičarna “Podrinjka” Divič (uskoro se otvara), Bau-dekor Yavuz Brasina, Jašić Komerc Nova Kasaba i donator koji je želio ostati anoniman.

Medijski pokrovitelji i ove godine bili su RTV Glas Drine, Televizija Podrinje Janja i portal Zvornicki ba.